Meer dan 35 jaar ervaring in letselschadezaken 085 - 13 043 93

Logo nationaal keurmerk letselschade 2020 staand def outline 300x77
Juridische hulp letselschade randstad 2025
Worden reiskosten van familie die mij in het ziekenhuis bezoekt vergoed?

Worden reiskosten van familie die mij in het ziekenhuis bezoekt vergoed?

Kort antwoord

Ja, redelijke reiskosten van naaste familieleden voor ziekenhuisbezoek kunnen als schadepost worden vergoed, met name bij ernstig letsel waarbij intensieve betrokkenheid van naasten noodzakelijk of gebruikelijk is.

Uitleg

Bij ernstig letsel, bijvoorbeeld na een zwaar ongeval met langdurige ziekenhuisopname, is het gebruikelijk en vaak ook medisch of emotioneel wenselijk dat naaste familieleden regelmatig op bezoek komen. De reiskosten die zij hiervoor maken, kunnen onder omstandigheden als schadepost worden meegenomen, vooral als dit bezoek bijdraagt aan het herstel of welzijn van het slachtoffer. Het is verstandig om ook deze reiskosten bij te houden, bijvoorbeeld via een overzicht van ritten en afstanden. Bij minder ernstig letsel met kortere ziekenhuisopname is deze schadepost minder vanzelfsprekend en wordt dit per situatie beoordeeld. Onna Letselschade beoordeelt of en in hoeverre deze kosten in uw specifieke zaak kunnen worden meegenomen.

Praktijkvoorbeeld

Tijdens de weken durende ziekenhuisopname van Emre na zijn ernstige ongeval, reisden zijn ouders dagelijks op en neer naar het ziekenhuis. Onna Letselschade onderbouwde deze reiskosten als schadepost, gezien de ernst van het letsel en de medische waarde van deze regelmatige bezoeken.

Veelgestelde vragen

V: Geldt dit voor elk ziekenhuisbezoek van familie?

A: Dit wordt vooral toegekend bij langdurige of ernstige opnames waarbij regelmatig bezoek gebruikelijk en zinvol is.

V: Moet ik bewijzen hoe vaak familie op bezoek kwam?

A: Een redelijk overzicht van de ritten en frequentie is voldoende onderbouwing.

V: Kunnen ook overnachtingskosten van familie worden vergoed?

A: Bij langere afstanden of langdurige opname kan dit onder omstandigheden eveneens worden meegenomen.

Auteur

mr. Zany Hoogendijk-Salatovic, letselschade-expert bij Onna Letselschade