Meer dan 35 jaar ervaring in letselschadezaken 085 - 13 043 93

Logo nationaal keurmerk letselschade 2020 staand def outline 300x77
Juridische hulp letselschade randstad 2025
Hoe bewijs ik dat de andere partij schuld heeft?

Hoe bewijs ik dat de andere partij schuld heeft?

Kort antwoord

U bewijst de schuld van de andere partij met een combinatie van bewijsmiddelen, zoals getuigenverklaringen, foto's, een proces-verbaal, camerabeelden en eventueel technisch onderzoek naar de toedracht van het ongeval.

Uitleg

Het aantonen van aansprakelijkheid vraagt om een zo compleet mogelijk beeld van de gebeurtenissen. Elk bewijsmiddel draagt hieraan bij: getuigenverklaringen geven een onafhankelijk perspectief, foto's en camerabeelden tonen de feitelijke situatie, en een proces-verbaal van de politie biedt vaak een objectieve, gezaghebbende weergave van de toedracht. Bij complexere zaken kan ook technisch onderzoek, bijvoorbeeld naar het schadepatroon bij een aanrijding, worden ingezet om de precieze gebeurtenissen te reconstrueren. Het is zelden nodig om met absolute zekerheid te bewijzen wat er gebeurde; vaak is een overtuigende aannemelijkheid, op basis van de beschikbare bewijsmiddelen, voldoende om aansprakelijkheid vast te stellen. Onna Letselschade combineert al het beschikbare bewijs tot een sterk en samenhangend dossier.

Praktijkvoorbeeld

In de zaak van Melvin, waarbij de tegenpartij ontkende door rood te zijn gereden, combineerde Onna Letselschade een getuigenverklaring, het schadepatroon van beide voertuigen en camerabeelden van een nabijgelegen winkel tot een overtuigend geheel dat de aansprakelijkheid van de tegenpartij aantoonde.

Veelgestelde vragen

V: Moet ik met honderd procent zekerheid bewijzen wat er gebeurde?

A: Nee, een overtuigende aannemelijkheid op basis van beschikbaar bewijs is doorgaans voldoende om aansprakelijkheid vast te stellen.

V: Welk bewijs weegt het zwaarst?

A: Dit verschilt per zaak; vaak is een combinatie van meerdere bewijsmiddelen sterker dan één enkel bewijsstuk.

V: Kan technisch onderzoek helpen bij het bewijzen van schuld?

A: Ja, bij complexere zaken kan technisch onderzoek naar bijvoorbeeld schadepatronen bijdragen aan de reconstructie van het ongeval.

Auteur

mr. Zany Hoogendijk-Salatovic, letselschade-expert bij Onna Letselschade